CTX 3030 doporučená nastavení a programy ke stažení

Samotným porogramem X-Change 2 se zabývat nebudeme. Na LP je vše popsáno ve dvou článcích CTX 3030 pod lupou a Práce s programem Minelab X-Change 2, přičemž ten druhý od Oldy Habrovanského je natolik srozumitelný, že není co dodat. Pro ty, co mají rádi návody typu “sem dej tohle, a tohle vlož sem”, je to přesně to pravé.

CTX 3030 doporučená nastavení a programy ke stažení

I když se tento článek bude týkat CTX 3030, je to vlastně začátek dlouhé série článků, ve kterých jak já, tak všichni kluci na pobočkách budeme uveřejňovat ta nejlepší nastavení pro jednotlivé detektory. Odkaz na takové stránky povede vždy z diskuzního vlákna o detektorech, a články budou postupně rozšiřovány i o nastavení, která budou posílat zkušení hledači. Specifikum článku o CTX 3030 je v tom, že v článku budete mít možnost si programy i stáhnout.

Nezapomeňte, že se nastavení netýká citlivosti, úrovně hlasitosti, tresholdu a zesilovačů. CTX 3030 je velice stabilní, a tak se na řadě lokalit dá chodit s citlivostí na maximum. Rozhodně se dá doporučit na 30 vždy začít. Pokud to podmínky nedovolují, trochu uberte a znovu zkuste. Prahový tón by měl být nastavený tak, aby jste ho lehce vnímali na pozadí. Hlasitost je na Vaší preferenci v závislosti na tom, zda používáte sluchátka. Pokud se chcete o nastavení dozvědět více, podívejte se do sekce Testy detektorů Minelab CTX 3030.

Pole Combi – Elmara

Program vychází z možnosti nastavení Tone ID profilu do režimu Combinate. Díky tomu pracuje spodní část obrazovky v režimu FE a horní v CO. tato možnost je u CTX 3030 jedinečná. Režim Combinate je navíc upravený tak, že je spodní část obrazovky snížená, aby nemohl nastat problém s tím, že by se některý nízko vodivostní cíl zahlásil do “železa”. Také čtvrtý nejhlubší tón má zmenšenou plochu, aby se snadněji odlišili některé nízko vodivostní cíle. Program si můžete stáhnout zde: Pole Combi – Elmara

Čisté pole – Elmara

Program je vlastně klasikou, s kterou se dá začít. Tone ID je nastavené ve 4-tónovém režimu v FE. Jelikož se předpokládá, že se pohybujete v místech s menším počtem cílů, je nastavení podřízeno maximalizaci hloubky. Program si můžete stáhnout zde: Čisté pole – Elmara

Maximální hloubka – Elmara

Udělali jsme řadu různých testů na mnoho cílů. Je pravda, že chování detektoru se s různými cíli může měnit. Toto nastavení bych ale považoval za základní, pokud se něco snažíte dohledat a jdete doslova po každém šustu. Response nastavená na Long Vám přitom pomáhá vytáhnout si to nejmenší škobrtnutí natolik, abyste se mohli vrátit a signál si objasnit. Program si můžete stáhnout zde: Maximální hloubka – Elmara

Pole CO – Elmara

Režim určený speciálně pro hledání nejmenších drobotí v bordelu. Program používá multitóne v Conduktivitě, což přináší osvědčenou identifikaci takových cílů takzvanými duťáky (hlubším znělým tónem). Režim je těžší na naposlouchání, ale přináší ty nejlepší výsledky, pokud se soustředíte přesně na takovéto cíle. Program si můžete stáhnout zde: Pole CO – Elmara

Další programy budou následovat. Na stránku rádi vložíme i všechna nastavení, které nám pošlou uživatelé. Je škoda nevyužít možnosti, kterou nové technologie od Minelabu nabízí :-).

CTX 3030 podle Habána

Program PG Sokol je program na velké mince v docela dost železe ale hlavně v železité zemi. Po poradě s Elmarou jsem skusil používat Tone ID – Combined. Popravdě jsem se s tím chvíli pral , protože jsem dost dlouho “jel” 50 conductive 🙂 Ale musím uznat že tahle varianta je velice zajímavá a doporučuju jí jako velice dobrou.

Další program je “Habanuv rim” – to je program kterej používám na jednom poli u Kolína kde jsou drobounké římské bronzíky jako sponečky a podobně a do toho bronzácké titěrné šipečky a římani dost často poloviční.A to vše je v strašném železném bordelišti 🙂 Tento program samozřejmě chodím s maskem železa a kopu i promísené signály těsně nad železem s “rozsypem”.

Třetí prográmek je takovej jednoduchej když s kamarádama pobíháme na železe kolem starejch úvozovek. Je to o tom , že železo chci v tu chvíli kopat , ale je tam spousta strašnejch malejch hřebíčků a většinou i spousta železného rozpadu , proto to mírné přivření. Dá se to chodit i v čisté masce, ale dáte si spoustu těch drobností.

Dan – Habán – detektory.habanov.cz
(Programy stáhnete poklepáním na odkazy)